Evgeny Bobryshev ja Harri Kullas võidutsesid Kiviõlis

Möödunud nädalavahetusel, 15-16. juulil sõideti Kiviõlis Addinol Eesti motokrossi meistrivõistluste kolmas etapp, kus esimesel päeval olid peaosas sooloklassid ja teisel võistluspäeval quadid ja külgkorvid.

Sarnaselt eelmistele etappidele olid stardis enamus meie tippsõitjatest, kellega oli konkureerima tulnud ka Honda tehasetiimi sõitja venelane Evgeny Bobryshev, kes võistles ka nädala keskel toimunud Sõmerpalu staadionikrossil.

MX1 klassis juhtis avasõidu enamus distantsist Tanel Leok. Kvalifikatsiooni kiireim Bobryshev ja Harri Kullas vaheldumis teisel ja kolmandal. Mõned ringid enne lõppu lükkas venelane teise käigu sisse ja lõpetas sõidu esimesena. Teise sõidu stardikurvis sõitis Bobryshev aga kokku kaasmaalase Viacheslav Golovkiniga ning langes viimaseks. Sõidu liidriks asus seekord Kullas, keda seirasid väikeste vahedega Leok ja avasõidu stardis kukkunud, kuid end lõpuks neljandaks sõitnud Priit Rätsep (Honda, PMC Addinol Honda Racing). Bobryshev tegi aga marulist tempot ning möödus järjest eessõitnud konkurentidest ja lõpuks mõni ring enne lõppu ka Kullasest. Sõidu esikolmiku moodustasid seega Bobryshev, Kullas ja Leok ning sama seis oli ka kahe sõidu kokkuvõttes.

MX2 klassis kahe sõidu kokkuvõttes saavutas etapi esikoha Kullas, Tanel Leoki ja Aigar Leoki ees. Esikuuikusse mahtusid veel esimese stardi võitnud Hans Priidel, Kert Pääbo ja Kristjan Rätsep (Honda, PMC Addinol Honda Racing).

Priit Järvloo võitis Kiviõlis quadidel, korvide parimad olid Sonn ja Kõiv

Quad Open masinaklassis alustas mõlemaid sõite väga hästi seni kõik etapid võitnud Kevin Saar. Ta juhtis sõite kindlalt, kuid kummaski sõidus tabas noormeest ebaõnn – purunes avasõidu viimase ringi viimases rajalõigus juhtraua kruvi ning ta võistlusmasin muutus juhtimatuks. Nii pääses ruudulise lipu alt läbi esimesena Priit Järvloo. Saar suutis siiski oma quadi viimasel sirgel otseks tõsta ja sõitu jätkata ning edestas ülinapilt Filatovit. Teises sõidus purunes Saare quadil aga tagavedrustus ja tal tuli sõit pooleli jätta. Sõidu võitis Saare katkestamise järel liidriks tõusnud Jupaschevski, Järvloo möödus sõidu keskel Filatovist ja sai teise koha. Kahe sõidu kokkuvõttes oli etapi esikolmik Järvloo, Jupaschevski ja Filatov.

Külgvankritel said kahe sõidu kokkuvõttes etapivõidu Margo Sonn – Tanel Kõiv, teiseks tulid Raido Riim – Maurice Lina ees.

Kõige pisematel 50cc quadidel ei leidunud vastast Läti poisile Karlis Straubergile, kes võitis mõlemad sõidud kaasmaalase Ivo Kristaps Kalve ees. Kahe sõidu tulemusena sai kolmanda koha sõidud neljanda ja kolmandana lõpetanud Sander Oinus

Addinol Eesti motokrossi meistrivõistluste neljas etapp sõidetakse 26. ja 27. augustil Tihemetsas.