ADDINOL lisati maailmaturu liidrite nimekirja

Maailmaturu liidriteks kipuvad end nimetama paljud. Seetõttu töötas St. Galleni Ülikool (Šveitsis) välja objektiivse ja läbipaistva protsessi tegelike maailmaturu liidrite väljaselgitamiseks saksa keelt kõnelevates riikides (Saksamaal, Austrias ja Šveitsis).

2018. aasta detsembris arvas St. Galleni Ülikool ka Sachsen-Anhalti liidumaal Leunas asuva ADDINOL Lube Oil GmbH Saksa päritolu maailmaturu tšempionite hulka.

Peale suure ekspordi osakaalu võlgneme selle tunnustuse ADDINOLi kõrge jõudlusega määrdeainete liidripositsioonile kõrgtemperatuuriliste ketiõlide ja biogaasimootoriõlide valdkonnas. Kummaski valdkonnas on ADDINOL saavutanud tänu intensiivsele panustamisele tootearendusse juhtiva turupositsiooni ja muutunud lahenduste pakkujaks määrimistehnilistele väljakutsetele.

„Me pole enam pelgalt määrdeainete tarnija,“ rõhutab ADDINOL Lube Oil GmbH tegevjuht Georg Wildegger. Koostöös klientidega, masinatootjatega ja teadusasutustega arendatakse ADDINOLis tooteid, mis on kohandatud klientide spetsiifilistele vajadustele.

Nii pandi juba 1999. aastal alus ühele ADDINOLi praegustest fookussuundadest. Tihedas koostöös mootoritootjaga MAN alustati toodete sihipärast arendamist detsentraliseeritud energiavarustuse jaoks. Selle koostöö tulemusel valmisid gaasimootoriõlid, mis on spetsiaalselt kohandatud erigaaside jõul töötavatele mootoritele. Erakordselt edukaks osutunud ADDINOL Gasmotorenöl MG 40-Extra Plus seab siiani turul standardeid. Meie kõige uuemas gaasimootoriõlis kasutatakse koostöös ühe juhtiva manusetootjaga uudset manusetehnoloogiat, mis sobib moodsate gaasimootorite muutunud ekspluatatsioonitingimustele. Suurem rõhk ja kõrgemad temperatuurid, mis on tingitud mootorite uuest disainist ja kasutatud materjalidest, on ideaalsed eeldused selleks, et uue põlvkonna maagaasimootoriõli ADDINOL Eco Gas 4000 XD jõudlus saaks avalduda täiel määral.

Ka kõrgtemperatuuriliste ketiõlide valdkonnas on ADDINOLil õnnestunud kindlustada endale tugev turupositsioon. Nõnda valmis eelmisel aastal turu nõudlusest tingituna uus kõrgtemperatuuriline ketiõli ADDINOLi Cliptec tootesarjas. See on esimene NSF H1 registrisse kantud omalaadne ketiõli maailmas. Siiani tuli plastkilede tootjatel, kelle toodangut kasutatakse toiduainete pakendamiseks, leppida mitmete piirangutega. Ühelt poolt puudutas see masinate tootmisvõimsust ja kiirust, teisalt kilede kasutamist toidupakenditena. Uus kõrge jõudlusega ketimäärdeaine Cliptec XHS 485 FG murrab tehnoloogilisi piire ja lahendab siiani võimatuna tundunud ülesande. Tänu turulähedasele tootearendusele on ADDINOL esimene firma, kes suudab pakkuda suurepärase jõudlusega kõrgtemperatuurilist ketiõli, mis on kantud NSF H1 registrisse ja kiidetud heaks Brückneri poolt, kes on üks tähtsamaid kilevenitusmasinate tootjaid maailmas.