Rahvusvaheline konverents OilDoc tõi Saksamaal kokku rekordarv külastajaid

22.–24. jaanuaril 2013 toimus Saksamaal Müncheni lähedal Rosenheimis juba teist korda suur rahvusvaheline praktilise suunitlusega määrimis-, tehnohooldus- ja triboloogiateemaline konverents-mess OilDoc 2013. Üritusest võtsid osa ka ADDINOL Lube Oil OÜ esindajad. Meie Saksa emafirma esines konverentsil ettekannetega ja esitles messil oma uusi tooteid.
OilDoc
OilDoc 2013 on ainulaadne praktilise suunitlusega konverents, kus ettevõtetel on suurepärane võimalus tutvuda uusimate teaduslike saavutustega ja uurimistulemustega määrdeainete vallas ning vahetada teadmisi ja kogemusi.

IMG_20130123_121810

Kolmepäevasest mahukast konverentsist, mille raames peeti 27 koosolekut ning ligi 100 ettekannet, võttis osa üle 450 inimese tervest maailmast, mis on üle 20% rohkem külastajaid võrreldes eelmise konverentsiga 2011. aastal.

OilDoc 2013 tänavused põhiteemad olid:
Määrdeained põhisuunad insaideritele. Nii tulevad tehnohooldus- ja määrdeaineeksperdid toime väljakutsetega praktikas.

Määrdemajandus (fluid management) – innovaatiline ja mitmekülgne. Praktilised nõuanded ja uued lahendused tööea pikendamiseks ja kulude vähendamiseks

Seisundiseire (condition monitoring) – ennetava tehnohoolduse alustala. Uued arengud seisundiseires ja määrdeainete analüüsimises.

Kaasaegne triboloogia. Teaduse uusimad saavutused

Osalejate sõnul oli tegemist esmaklassilise korralduse ja väga aktuaalsete teemakäsitlustega ning kõrgel tasemel ettekannetega autoriteetsetelt esinejatelt. Eriti väärtuslikuks peeti omavahelist kogemuste vahetamist ja ainulaadset võimalust edukaks võrgustiku loomiseks.

IMG_20130123_121749

„Konverents oli kõrgetasemeline ja käsitles huvitavaid teemasid. Näiteks räägiti sellest, et kogu maailma õlituru maht on 35 miljonit tonni, millest pool hõlmab enda alla Aasia-Vaikse ookeani regioon (Pacific). Kuigi trend näitab, et õliturg on pidevalt väikses languses (2012. a langus oli 1%), siis jällegi Ida-Euroopa ja Aasia turg on tõusujoones,” rääkis ADDINOL Soome ja Rootsi turujuht Peeter Loopere.

Konverentsiga samal ajal toimus keskuse ruumides suur mess, kus rahvusvahelised juhtivad ettevõtted tutvustasid oma uusimaid tooteid ja teaduslikke avastusi.

Oildoc

Kuid konverentsil oli töö kõrval osavõtjatele ka väga lõbus mitteametlik osa. Õhtul toimus suur nn Bavarian Night ehk suur Baieri Öö, mille peamiseks tõmbenumbriks oli ADDINOLi jõumasin. Võistluse osavõtjate ülesandeks oli hoida väljasirutatud käega ühte liitrist õllekannu teistest võistlejatest kauem. Võistlesid nii naised kui mehed.

Oildoc2

Nagu isegi võite ette kujutada, siis on sellist jõuharjutust publikul väga lahe pealt vaadata ja entusiastlikult kaasa elada. Sellest kujunes väga meeldejääv konverentsi lõpupidu.

Oildoc3

OliDoc toimub iga kahe aasta tagant ning järgmine konverents leiab aset 27.–29. jaanuaril 2015.