Thierry Neuville: „Kui Mads tahab saada auto24 Rally Estonia võitja kiivrit, peab ta kõvasti pingutama”

20.-21. juulil Otepää ümbruses toimuval Baltikumi suurimal autospordisündmusel auto24 Rally Estonia stardib kokku viis WRC autot ja neli sõitjat autoralli MM-sarja TOP10’st. Esimest korda näeb Eestis sõitmas Citroen DS3 WRC masinat, millega asub rallivõitu püüdma noor Belgia rallimees Thierry Neuville Citroen Junior World Rally Team’ist. Hetkel MM-sarjas kaheksandal kohal olevale Neuville’ile on see esimene kord Eestis sõita.

„Ootan huviga starti auto24 Rally Estonial. Ma pole siin varem sõitnud, kuid teiste WRC sarja sõitjate käest olen kuulnud sellest võistlusest ja Eesti teedest palju head. Sarnased Soomele, kohati kiiremad, mis sobib meile hästi kuna saame siin enne Soome MM-rallit teha korraliku ettevalmistuse. Kuid see ei tähenda, et teeksime kiiruse osas hinnalandust, alati kui läheme starti siis tahame võita,” rääkis Thierry Neuville auto24 Rally Estonia pressikonverentsil.

Rally Estonia pressikonverents

Foto: auto24 Rally Estonia

Teist aastat järjest disainib Tribilia Design auto24 Rally Estonia võitjale spetsiaalsele võitja kiivri, mille eelmisel aastal sai endale Mads Østberg, kes ka tänavu Ford Fiesta RS WRC võistlusautoga stardis on. Østberg kinnitas kiivrit nähes, et tahab kindlasti ka selle aasta võitja kiivri enda valdusesse saada. Kuid ta pole ainus.

Rally Estonia 2012 kiiver

Foto: auto24 Rally Estonia

„Kui Mads tahab selle aasta auto24 Rally Estonia võitja kiivrit, peab ta kõvasti pingutama ja minust kiirem olla, sest ma kavatsen selle endale võita,” esitas Neuville Østbergile väljakutse. WRC sarja TOP10 sõitjatest on auto24 Rally Estonia stardis veel Martin Prokop (Ford Fiesta RS WRC) ja Jari-Matti Latvala, kes tagaveolise Ford Escort’iga osaleb auto24 Rally Estonia Historic võistlustel, mis on Euroopa meistrivõistluste etapp. WRC autod toovad veel starti Georg Gross (Ford Focus WRC) ja Oleksii Tamrazov (Ford Fiesta RS WRC).

auto24 Rally Estonia algab reedel, 20. juulil. Esimene Historic auto on Tehvandi staadionil oleval poodiumil kell 14.00 ja esimene moderne auto kell 16.25.

Lisainfo: www.rallyestonia.ee

Lingid Catwees Honda keskuses 18.07.2012 toimunud auto24 Rally Estonia pressikonverentsi kajastusest televisioonis ja raadios:

http://sport.err.ee/autoralli/72ffc17a-66c9-4586-90a1-6832b537a08b
http://www.tv3play.ee/play/277233/?autostart=true
http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=4162326