Karl Kruuda ja Jimmy Joge lisavad auto24 Rally Estonial N-rühma konkurentsi

auto24 Rally Estonia esimesel pressikonverentsil ütles ralli direktor Urmo Aava, et on oluline saada igasse võistlusklassi korralik konkurents. Vaadates registreerunute nimekirja, on see plaan realiseerumas. Eriti põnev tõotab võistlus tulla N4 klassis, kuhu lisandus Karl Kruuda, kellele on see esimeseks ralliks tänavu Eestis. Autoks MM-Motorsport meeskonna poolt ette valmistatud Ford Fiesta 2000. Kindlasti lisab põnevust mitmekordse Rootsi meistri Jimmy Joge osalemine, Peugeot Baltic tiimiga startiva rootslase võistlusvahendiks on Peugeot 207 S2000.

Peugeot

Karl Kruuda ja Martin Järveoja (ME3 Rally Team) on hetkel SWRC sarjas neljandal kohal ja tavapärase Škoda Fabia S2000 võistlusauto asemel on nende sõiduvahendiks auto24 Rally Estonia’l Ford Fiesta S2000.

„Otsustasime sellel rallil kasutada MM-Motorsport meeskonna teenuseid. Usun, et koostöö Markko Märtiniga annab meile hea õppetunni kiire sõidu osas. Tegime autoga sellel nädalal ka Lõuna-Eestis testi ja saime auto24 Rally Estoniaks korraliku seadistuse. Sellel rallil osalen sellepärast, et tegu on Eesti ühe parima ralliga ja see on meile ettevalmistuseks enne Soome MM-rallit. Eesmärk on lõpetada ralli kõrgel kohal ja edestada Eesti N-rühma sõitjaid. Lisaks tahaks selja taha jätta võimalikult palju välisvõistlejaid, kes sõidavad S2000 autodega,“ selgitas Karl Kruuda auto24 Rally Estonial osalemist.

Jimmy Joge ja John Stigh osalevad auto24 Rally Estonial Peugeot Baltic meeskonnaga ja autoks on Peugeot 207 S2000. Joge on mitmekordne Rootsi meister autorallis, viimase tiitli võitis ta eelmisel aastal, tulles Rootsi meistriks N-rühma Mitsubishiga. 1999. aastal oma rallidebüüdi teinud Joge on osalenud ka MM-sarja etappidel. Jimmy Joge: „Ootan starti Eestis suure põnevusega, on hea taas olla Peugeot 207 S2000 roolis. Kiireid sõitjaid on stardis palju, konkurents on tihe ja see on hea.“

Per Brinkenberg, Peugeot Balticu juht ootab juba, et saaks näha tiimi koos Jimmy Jogega Eestis. „Ma tean, et Jimmy on võimekas juht, maikuus sõitis ta Lätis Talsi rallil ja sai seal 5. koha.“ Karl Kruuda ja Jimmy Joge konkurendid auto24 Rally Estonial on tugevad. Ford Fiesta S2000 autodega on stardis WRC sarjas osalevad Martin Prokop ja Dennis Kuipers, kohal on pea kõik Eesti kiiremad sõitjad N-rühmas, lisaks neile Läti ja Leedu sõitjad. Soome sõitjatest on esindatud väga kiire Jari Ketomaa, kes sõidab MML Sports meeskonna Mitsubishi Lancer EVO X R4 autoga ja taas on Eestis stardis Kari-Ali Rantala (Škoda Fabia S2000).