Markko Märtin tuleb auto24 Rally Estoniale oma eelmise aasta võitu kaitsma

auto24 Rally Estonia stardinimekiri sai teisipäeval täienduse, mis Eesti ja kindlasti ka lähiriikide rallisõprade meele väga rõõmsaks teeb. Eelmise aasta Rally Estonia võitjad Markko Märtin ja Kristo Kraag stardivad ka tänavusel auto24 Rally Estonial.

markko_2010
Foto: Timo Anis

Märtin ja Kraag stardivad Ford Focus WRC 03 autoga. See tähendab rallisõpradele tõelist maiuspala, kui rajal saab näha kolme erineva põlvkonna WRC autot, mis tehniliselt on väga erinevad. Märtini auto on täisaktiivsete diferentsiaalidega, Georg Grossi (Ford Focus WRC), Rene Kuipersi (Ford Focus WRC 06) ja Ivars Vasaraudzise (Mitsubishi Lancer WRC 05) autod on poolaktiivsete diferentsiaalidega ja Kris Meeke (Mini WRC) ning Mads Ostbergi (Ford Fiesta RS WRC)masinad täismehaanilised. Uuemate autode eeliseks on kindlasti edasi arenenud vedrustus. Kuid täpsema pildi jõudude vahekorrast saab juba ette siis, kui auto24 Rally Estonia start reedel 15. juulil Otepääl antakse.

Urmo Aava: „Eesti rallipublikule ja ralliteadlikule inimesele on Markko Märtini osalemine kindlasti väga positiivne uudis. Põnev on jälgida kolme erineva põlvkonna WRC autode jõudude vahekorda rallil. Läbi aegade parima Eesti rallisõitja Markko Märtini osalemine tõstab auto24 Rally Estonia taset ja tuntust ning aitab korraldajatel veelgi rohkem meediakajastust saada. Ja mis on väga oluline, Markko osalemine tõstab väga oluliselt võimalust, et auto24 Rally Estonia võit jääb koju.“