Tanel Leok võitis Addinol motokrossi Eesti meistrivõistluste teisel etapil kõik võimalikud sõidud

Pärnu lennuvälja motopargis sõideti 3-4. juunil Addinol Eesti motokrossi meistrivõistluste teine etapp, mis oli samas ka Läti meistrivõistluste kolmandaks etapiks. Edukas oli päev Tanel Leokile, kes võitis kõik sõidud, kus ta osales.

Addinol motokrossi EMV teine etapp-1 Addinoli motokrossi EMV teine etapp-2Addinol motokrossi EMV teine etapp-3Kõige kiiremas Monster Energy MX1 klassis võitis mõlemad sõidud kindlalt Tanel Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kes oli kiireim juba kvalifikatsioonis. Avasõidus oli tema peamiseks konkurendiks lätlane Toms Macuks (KTM), kes juhtis alguses sõitu, kuid pidi hiljem Leoki ja teiseks tõusnud Gert Krestinovi (Honda, Motoextreme) järel kolmanda kohaga leppima. Teises sõidus oli Leoki peamiseks konkurendiks avasõidus teiselt kohalt kukkumise tulemusena katkestanud Priit Rätsep (Honda, PMC Addinol Honda Racing), kellest Leok möödus viiendal ringil. Kolmandaks tuli Macuks, kes heitles Krestinoviga, kuid too suretas sõidu teises pooles tsikli välja ja kaotas väärtuslikke sekundeid. Lõpujoonel eraldas noori mehi ainult 0,3 sekundit. Kahe sõidu kokkuvõttes kogus Leok maksimaalsed 50 punkti, teiseks tuli Macuks ja kolmandaks Krestinov (mõlemad 40 p).

Addinol motokrossi EMV teine etapp-4Addinol motokrossi EMV teine etapp-5MX2 klassis läks Leokil veidi kergemini, kui ta pääses kummaski sõidus kiirelt esimeseks ning esikohta kordagi ei loovutanud. Esimeses sõidus järgnesid talle pikalt teisel kohal sõitnud, kuid siis korra kukkunud ning kolmandaks langenud onupoeg Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu MK) ning lätlane Kristers Drevinskis (KTM). Teises sõidus olid teine ja kolmas taas Aigar Leok ja Drevinskis. Päeva üllataja oli aga eelmisel aastal juunioride 85cc MM-hõbe Meico Vettik (KTM, KTM Racing Estonia), kes debüteeris “suurte meeste” seas ning oli seal avasõidus seitsmes ning võitis teise sõidu stardi ning lõpetas sõidu neljandana. Kokkuvõttes kuulus talle viies koht. Esikolmik oli seega Tanel Leok (50 p), Aigar Leok (22 p) ja Drevinskis (40 p), kellele järgnesid Kristjan Rätsep (Honda, PMC Addinol Honda Racing, 34 p), Vettik (32 p) ja lätlane Arnolds Snikers (Yamaha, 30 p).

Addinol motokrossi EMV teine etapp-7Addinol motokrossi EMV teine etapp-6Addinol motokrossi EMV teine etapp-9Päeva lõpetas traditsiooniline “Pärnu Kuningas” superfinaalsõit, kuhu startisid MX1 ja MX2 klasside parimad sõitjad. Ka seal ei leidunud vastast Tanel Leokile, kes võttis kindla võidu ja seda Pärnus juba kuuendat korda. Teisele kohale heitlesid alguses Leokile veidi survet avaldanud Macuks ja Krestinov, kuid viimane tegi väikese vea ning lätlane pääses taas enne eestlast üle lõpujoone.

Addinol motokrossi EMV teine etapp-10Addinol motokrossi EMV teine etapp-10Addinol Eesti motokrossi meistrivõistluste kolmas etapp toimub 15. – 16. juuli Kiviõli Seiklusturismi Keskuses. Ole kohal!