Tanel Leok võitis Väino Leoki rändkarika

16. juulil sõideti Võrumaal Sõmerpalus seitsmendat korda rahvusvaheline staadionikross Väino Leoki karikale, kus osalesid eelmistele aastatele sarnaselt nimekad sõitjad nii Eestist kui välismaalt. Lisaks tavapärastele võidukihutamistele toimus ka esmakordselt Baltikumis eraldi võistlus elektrilistele krossitsiklitele.

Tuhandete pealtvaatajate marulise kaasaelamise najal võitis superfinaali ja oma vanaisa Väino rändkarika Tanel Leok, kes asus võistlust juhtima juba stardist ja edestas teisena lõpetanud soomlast Harri Kullast 8,7 sekundiga. Kolmandaks sõitis end Leoki meeskonnakaaslane itaallane Davide Guarneri, kes kaotas Leokile juba 15,4 sekundiga.

Tanel Leok

Sõmerpalus sõideti teist aastat ka enduurokrossi ning kivistel ja teistel rasketel takistustel kulgenud raja suutis kaks korda kõige kiiremini läbida Aigar Leok. Motokrossile harjumatus vaikuses toimunud KTM Freereide E elektri krossitsiklite esimese Baltikumi sõidu võitis kindlalt lätlane Ainars Karro.

81KS20140716FL_2209

81KS20140716FL_0933

81KS20140716FL_1148

81KS20140716FL_0259

Enne superfinaali startinud Säärude sõidus osales ühtekokku pea 100 osalejat, seda siis soolosõitjate kui ka külgkorvidel või spetsiaalmonstrumitel startinud sõitjate näol. Teiste hulgas startis ka türkiisroheline Addinoli “sääru” nr 76 all.

IMG_1676

IMG_1738

IMG_1726

Sportlikus võiduajamises oli parim eelmisel aastal teise koha saanud lätlane Ainars Karro, kellele järgnesid tema kaasmaalased Toms Leitis ja Niks Gredzens.

81KS20140716FL_0448

81KS20140716FL_2018

IMG_1724

IMG_1966

Säärude parim meeskond olid PULMALISED, teise koha sai BLACK&WHITE ja kolmanda koha poodiumi hõivasid TIIGRID.

10570368_669577603120477_4486270434435344438_n

Kogu Addinoli meeskond tänab Sõmerpalu motokrossi meeskonda väga kõrgetasemelise ja põneva võistluse eest. Kohtume järgmisel aastal!