auto24 Rally Estonia toob esmakordselt autoralli Euroopa meistrivõistluste etapi Eestisse

2012. aasta 20.-21. juulil sõidetav auto24 Rally Estonia teeb Eesti autospordi ajalugu. Esmakordselt toimub Eestis autospordi Euroopa meistrivõistluste etapp, selle aasta ralli raames toimuv auto24 Rally Estonia Historic on FIA European Historic Sporting Rally Championship sarja etapiks.

Eelmisel aastal oli auto24 Rally Estonia raames toimunud Historic Rally EM-sarja kandidaatralli, kus viibis kohal FIA Historic komisjoni esindaja, kes hindas Rally Estonia korraldust heaks. Aastal 2012 on auto24 Rally Estonia Historic Euroopa meistrivõistluste kalendris sees ja see on ajalooline hetk, sest varem pole Eestis autospordi Euroopa meistrivõistluste etappi toimunud.

Kuna FIA European Historic Sporting Rally Championship kalendris palju kruusarallisid pole ja Otepääl ning selle ümbruses sõidetav ralli on kalendris lähestikku sarnasel pinnasel sõidetava Lahti etapiga Soomes, siis loob see soodsad tingimused sõitjatele. Nii saavad Eesti rallisõbrad 2012. aasta suvel auto24 Rally Estonial näha masinaid, mis on teinud autoralli ajalugu, alustades autodega 60-ndatest ja lõpetades võimsate B-rühma masinatega. Eelmise aasta auto24 Rally Estonia Historic võitjad olid Jari Latvala ja Asko Sairanen (Ford Escort RS).

Lancia037
Foto: Margus Kiiver

Kuid Eesti autospordi ajalugu läbi Historic sarja tehti ka aastal 2011, kui Alar Hermanson tuli Porsche 911 roolis FIA European Historic Sporting Rally Championship sarja meistriks. Tema kaardilugeja Andre Vare, kes kõiki etappe kahjuks kaasa ei saanud teha, tuli kaardilugejate arvestuses teisele kohale.

auto24 Rally Estonia 2012 on Eesti, Läti, Balti ja NEZ autoralli meistrivõistluste etapp ning FIA European Historic Sporting Rally Championship sarja etapp.

Vaata lisa: www.rallyestonia.ee